Turniej WTA w Montrealu - mecz Świątek z Muchovą przerwany z powodu deszczu

Janek Wasiak
Iga Świątek na turnieju w Montrealu
Iga Świątek na turnieju w Montrealu CP/ABACA/PAP
Mecz Igi Świątek z Czeszką Karoliną Muchovą w 1/8 finału turnieju WTA 1000 w Montrealu został przerwany z powodu deszczu. Pierwszego seta Polka wygrała 6:1, drugiego przegrała 4:6.

To ich pierwszy pojedynek od 10 czerwca, gdy w finale wielkoszlemowego French Open w Paryżu Świątekzwyciężyła w trzech setach.

Dzień wcześniej Świątek wyeliminowała inną Czeszkę Karolinę Pliskovą 7:6 (8-6), 6:2. Był to pierwszy w karierze występ tenisistki z Raszyna w Montrealu. Na otwarcie miała tzw. wolny los.

Awans do ćwierćfinału zapewni Świątek utrzymanie pozycji liderki światowego rankingu przez kolejny tydzień.