MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Mateusz Pietras
Hiszpańskie media oceniły pierwszy półfinał turnieju w Madrycie.
Hiszpańskie media oceniły pierwszy półfinał turnieju w Madrycie. PAP/EPA/CHEMA MOYA
Posiadane przed Igę Świątek wysokie umiejętności koncentracji zapewniają jej sukcesy, takie jak wtorkowa wygrana i wejście do półfinału madryckiego turnieju tenisowego WTA Open, twierdzą hiszpańskie media po ćwierćfinale, w którym Polka pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 4:6, 6:0 i 6:2.

Poruszenie hiszpańskiej prasy

Dziś Iga Świątek wygrała dwunasty mecz na kortach ziemnych w stolicy Hiszpanii w karierze. W 1/4 finału ubiegłoroczna finalistka rozprawiła się z 27-letnią Brazylijką Beatriz Haddad Maią.

Po meczu nie brakowało komentarzy ze strony hiszpańskiej prasy.

Dziennik “AS” uważa, że kluczem do błyskotliwej kariery polskiej tenisistki jest właśnie dobra odporność psychiczna. Przypomina, że Iga Świątek nie tylko nie deprymuje się swoją słabą postawą, ale potrafi szybko przechylić szale pojedynku na swoją korzyść mobilizując do lepszej gry.

Stołeczna gazeta twierdzi, że po pierwszym przegranym secie Iga Świątek “w furii” szybko pokonała swoją rywalkę w kolejnych dwóch.

“AS” zauważa, że Brazylijka zaskoczyła Świątek swoją postawą w pierwszej części meczu wygrywając seta 6:4, pomimo że początek spotkania nie układał się po myśli zawodniczki z Ameryki Południowej.

Jak podaje Polska Agencja Prasowa Telewizja TVE zauważa, że choć Haddad Maia znana jest na świecie ze swoich wysokich umiejętności, ale podkreśla, że utratę przez Świątek pierwszego seta z Brazylijką należy uznać za dużą niespodziankę.

,,Haddad Maia zaskoczyła Świątek niespodziewanie wygrywając pierwszego seta 6:4. Później już na korcie była tylko polska zawodniczka” – podsumowała wtorkowy pojedynek w Madrycie hiszpańska stacja.

Pochwała rywalki ze strony znanego popularnego czasopisma sportowego

Z kolei stołeczny dziennik “Marca” zauważa, że Beatriz Haddad Maia nie należy do łatwych przeciwniczek dla Igi Świątek. Przypomina, że w czerwcu ub.r. w półfinale French Open Brazylijka również nie przestraszyła się polskiej tenisistki, choć ostatecznie uległa 6:2, 7:6 (9-7).

Sportowy dziennik twierdzi, że Świątek źle kojarzy się w tym turnieju gospodarzom zawodów z powodu “odprawienia” w poniedziałek ostatniej walczącej w madryckich zawodach reprezentantki Hiszpanii – Sary Sorribes 6:1, 6:0.

,,Dzięki zwycięstwu nad Sorribes Świątek stała się drugą w historii zawodniczką w turnieju w Madrycie, która w wieku poniżej 23 lat awansowała dwukrotnie do ćwierćfinału” – napisała “Marca”.

Ważna zmiana na Euro 2024! Ukłon w stronę sędziów?